Hosting ( Barındırma ) Hizmeti Seçimi

Hosting ( Barındırma ) Hizmeti

Hosting hizmeti, internet üzerinde yayın yapacak uygulamalarınızın ( web sitesi, veritabanı, mobil uygulamalar, email servisleri vb gibi ) datacenter ( verimerkezi ) adı verilen ortamlarda, server ( sunucu ) adı verilen bilgisayarlar üzerinde 7 gün 24 saat kesintisiz olarak yayınlanması hizmetidir. Genellikle hosting hizmeti içerisinde web sitesi yayınlama, veritabanı ve mail hizmetleri bulunmaktadır.
 

Hangi hosting hizmetini seçmeliyim ?

Öncelikle Web sitenizin hazırlandığı programlama dili hosting seçiminizde etken olacaktır. Web siteniz, Asp, Asp.net programlama dilleri kullanılarak hazırlanmış ise Windows Hosting, Php programlama dili kullanılarak hazırlanmış ise Linux Hosting hizmetini tercih etmelisiniz.
 

Bireysel mi kurumsal mı tercih etmeliyim ?

Sadece fiyatına göre paket tercihi yapmanız doğru olmayacaktır. Kullanım amacına göre hosting paketi tercih etmelisiniz. İnternet sitesi açmak isteyen bir şahıssanız veya öğrenciyseniz bireysel paketler uygun fiyatı ile sizin için uygun olacaktır. Bir kurum veya kuruluş iseniz ( Şirket, Kobi, Dernek, Vakıf, OKul vb gibi ) kurumsal paketleri tercih etmeniz daha uygun olacaktır. Kurumsal paketlerde daha fazla aylık trafik, telefon ve uzaktan yardım programları ile uzman destek hizmetleri alabilirsiniz.

Sorunsuz Altyapı

Paylaşımlı barındırma ve reseller ( bayi ) barındırma hizmeti verdiğimiz sunucular için hazırladığımız alt yapıda, Dell marka sunucular, Cisco ve Dell marka switchler, Dell enterprise storage cihazları ve yazılımlar kullanılmıştır. Kullanılan enterprise sanallaştırma alt yapısı ile sitelerinizin performansı artarken arıza riski en aza indirilmiştir.

Uygulama Desteği

Linux hosting ve Linux Reseller ( bayi ) paketlerine hizmet sağladığımız sunucularımızda CentOS 6 64 Bit işletim sistemi üzerinde CloudLinux alt yapısı, Php 5.4, Mysql 5 uygulamaları bulunmaktadır. Memcache, XCache ve Nginx uygulamaları ile sitelerinizin maximum performans ile çalışması sağlanmaktadır.

Kontrol Sizde

Müşterimize sağladığımız yönetim paneli sayesinde 7 gün 24 saat email adresi, veritabanı oluşturup, dosya yönetimi, yedek almak işlemleri gibi teknik konuları başka kimseye ihtiyacınız olmadan internet üzerinden yapabilirsiniz. Linux hosting paketlerimizde WHM/CPanel, Windows hosting paketlerimizde Plesk yönetim paneli kullanılmaktadır.

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66