Linux Hosting Nedir?

Blog on 14 Mayıs 2015

Linux Hosting Nedir?Linux hosting, hosting hizmeti vermesi amacı ile kullanılan sunucularda Linux işletim sistemi alt yapısı ile kurulan bir web sitesi barındırma sistemidir. Günümüz kullanıcıları tarafından çok tercih edilen hosting olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunun en büyük nedeni hacking saldırıları karşında sağlam bir savunma altyapısına sahip olması ve uptime oranının diğer hosting  platformlarına oranla daha yüksek olmasıdır. Açık kaynak kodlu olması birçok developer’in bu hosting türünü tercih etmesine neden olmaktadır. Linux hosting lerin yaygınlaşma sebeplerinden biri de bu hizmetin maliyetinin düşük olması ve performans açısından daha etkili bir şekilde hizmet vermesidir.

Bu hosting PHP desteği sunmasından dolayı WordPress , Joomla ve Drupal gibi içerik yönetim sistemleri ile  performanslı çalışabilmektedir. MySQL, HTML, Javascript, Java, Flash çalıştırabilir, mySQL, Oracle, PostgreSQL, FilePro, Informix ve Solid veritabanlarıyla iletişim kurabilir.

PHP hem Windows hem Linux sunucularda çalışabilmektedir. Ancak Windows sunucularda sağlıklı çalışmamaktadır. Örnegin;  htaccess dosyası çalışmaz. Eğer Asp Programlama dili ile yazılmış olan bir web siteniz bulunuyorsa ve Access veritabanı kullanacaksanız Windows hosting almanız mantıklı olacaktır. PHP programlama dili ile oluşturulmuş siteler hem Windows hemde Linux hosting alabilirsiniz fakat Windows da htaccessin çalışmaması ve PHP ile yapılan sitelerin Linux platformunda performanslı çalışmasından dolayı Linux hosting tercih etmenizi önermekteyiz. HTML, Flash, Javascript,Java ile yapılmış uygulamalarda  ise her iki  platformuda seçebilirsiniz.

3 Comments

Paykasa on 11 Mart 2016  ·  Cevapla

Emeğinize sağlık çok iyi anlatmışsınız

Paykasa on 5 Nisan 2016  ·  Cevapla

Açık kaynak kodlu olması çok daha güvenli hale getiriyor. Güzel paylaşım teşekkürler.

Paykasa satın al on 15 Ekim 2016  ·  Cevapla

teşekkürler güzel ve sürükleyici bir yazı

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66