Seo Hosting Nedir?

Blog on 14 Mayıs 2015

İnternet sitenize ait verileri depolayan ve web kullanıcılarının ulaşabilmesini sağlayan bu bilgisayarlara web server bu verileri depolama ve yayınlama işlemine de hosting denir.

seo-hostingSeo hosting ise web sitenize özel C Class ip üzerinde barındırılmasıdır. Normal hosting hizmeti aldığımızda web siteniz diğer müşteriler ile ortak kullanılan ip üzerinden yayına sunulur. Seo hosting de ise sitenize özel C class ip tanımlanarak yayınlanır.

Ortak kullanılan c-class ip ye sahip paylaşımlı hostinglerde de birden fazla web sitesiniz bunuyorsa, siteleriniz arasında birbirine verdiğiniz linkler işe yaramamaktadır. Bu durum Sandbox’a düşmenize sebep olabilir ve site hitinizi düşürür.  Seo hosting sayesinde bağlantınızın seo’ya olan etkisini arttırmanız mümkündür.  Yani sitenin linklerini farklı c-class ip deki siteler ile paylaştırarak arttırtabilirsiniz. Hem bu hosting türü sayesinde farklı sitelerden ücretli backlink alımını minimum seviyeye düşürebilirsiniz.


Bu hosting türünün tercih edilmesinin en büyük sebebi kuşkusuz arama motorlarıdır. Bu arama motorlarının en yaygın olanı ise google arama motorudur.  Günümüzde web sitelerinin sayısı ve rekabet oranı büyük ölçüde artış gösterdiği için sunulan ürün ve hizmetlerin tanıtımı çok önemli bir hale gelmiştir. Site sahipleride bu yüzden seo uzmanlarından sitelerinin hedeflenen anahtar kelime de arama motorlarında üst sırada çıkmasını istemektedirler.

Üst sırada olmak için ise doğru seo tekniklerinin uygulanması gerekmektedir.  Ancak bu yollarla sitenin istenilen kelimede üst sırada çıkması sağlanmaktadır. Bu konuda Seo hostingler seo danışmanlarına çok yardımcı olmaktadır.

A ve B class IP özelliği bulunan Seo Hostingler de mevcuttur.  Fakat fiyatlarının çok yüksek ve zor bulunan bir ip oldukları için Seo Hostingler için en ideal sınıf C-Class’dır. Google arama motoru aynı ip üzerinde bulunan siteleri kayıt eder.  Kullanmış olduğunuz sunucuda illegal durum söz konusu olduğunda bu durum seo açısından sizin sorun çıkarmaktadır.  Seo hosting bu durumdan kurtulmanız mümkündür.  Son olarak Seo hosting alırken server hızının iyi olmasına ve  server lokasyonunun Türkiye olmasına dikkat etmelisiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66