EV SSL

Ssl Sertifikası on 3 Ağustos 2014

EV SSL

Günümüz  internet dünyasında  phishing ve diğer kimlik hırsızlığı saldırıları, online bankacılık işlemleri ile  alışveriş yapan internet kullanıcılarını tedirgin etmektedir.

Kullanıcılar acaba alışveriş yaptığım site güvenlimi  kart bilgilerim çalınmışmıdır  gibi sorular ile tedirgin bir şekilde alışveriş yapmaktadır.

 EV SSL teknolojisi sayesinde bu tedirginlikden kurtulabilirsiniz. Bu SSL teknolojisi sunduğu “Yeşil Adres Çubuğu” özelliği kullanıcılara en üst düzeyde güven sağlar. Kullanıcılar EV SSL kullanan bir web sitesini ziyaret ettiklerinde, tarayıcılarının adres çubuğu yeşil renge döner. Bu görsel uyarı bütün kullanıcılar tarafından kolayca farkedilir. Yeşil adres çubuğu içinde, sertifika sahibi kurumun kimlik bilgileri ve sertifikanın hangi sağlayıcı tarafından temin edildiğide hareketli bir şekilde gösterilir. E-ticaret sitenizde EV SSL kullanarak sektördeki rakiplerinizle aranızdaki farkı ön plana çıkartabilirsiniz. EV SSL, Microsoft Internet Explorer 7 , Firefox 3.0, Opera 9.5, Safari 3.2, Google Chrome 1.0 ve üzeri tarayıcılar tarafından desteklenmektedir.

ev-ssl-hepsiburada

EV SSL Kullanarak  Phishing ( Kimlik Hırsızlığını) Nasıl Engelleyebiliriz?

Phishing; Kullanıcıların sahte ve taklit web sitelerine yönlendirilmeleri suretiyle e-posta hesabı, hesap numaraları, internet bankacılığına girişte kullanılan kullanıcı kodu ve şifreleri vs. kişisel bilgilerinin ele geçirilmesi anlamına gelmektedir.

EV SSL teknolojisi, tarayıcının adres çubuğundaki renk kodları ile, web sitelerinin taklit edilmesine ve bu yöntemle kimlik hırsızlığı yapılmasına yüksek oranda engel olmaktadır. Yeşil adres çubuğu web sitesinin kimliğinin onaylandığını ve iletişimin tamamen güvenli olduğunu kullanıcıya görsel olarak bildirir. Eğer adres çubuğu kırmızı renge dönüyorsa; web sitesinin kimliğinin sahte, SSL Sertifikasının iptal edilmiş veya ilgili web sitesinin bir phishing sitesi olduğu kullanıcıya görsel olarak bildirilir.  Bu sayede hem müşterilerinize en üst düzeyde güvenli bir alışveriş deneyimi hemde E-ticaret sitenizin operasyon maliyetini düşürmüş olursunuz.

Gerekli Evraklar

SSL Sertifikasının alınabilmesi için aşağıdaki evraklardan herhangi biri temin edilmesi gerekmektedir.

İmza Sirküleri

Faaliyet Belgesi

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66