SSL – Seo İlişkisi

Ssl Sertifikası on 7 Ağustos 2014

SSL ile Google Sıralamanızı Yükseltin

Güvenlik Google için en önem verdiği konulardan birisidir. Google’ın sağlandığı Arama, Gmail, Drive gibi servislerinin hepsine Google’a güvenli bir şekilde SSL  sertifikası kullanarak bağlanırsınız.

Kendi hizmetleri dışında Google tüm internetin de güvenli olması için çalışmalar yapmaktadır. Bunda en büyük pay Google servislerine erişimin SSL sertifikası ile korunmasıdur. Ayrıca webmasterlar için Google güvenlik önerileri de sunmaktadır.

Bir adım ötesinde bir kaç ay önce yapılan Google I/O etkinliğinde de internet güvenliği konularına çok önem verilmiş, bunun ile ilgili “Heryerde SSL” başlıklı bir sunum yapılmıştır. https://www.youtube.com/watch?v=cBhZ6S0PFCY adresinden bu sunumu izleyebilirsiniz.

Son günlerde bir çok webmaster’ın sitelerini güvenli bağlantıya geçirdiğini gözlemlemekteyiz.

Google web sitelerinin daha güvenli olması için webmasterları cesaretlendirmek için son bir kaç aydır, SSL sertifikası olan sitelerin daha üst sıralarda çıkması için bazı testler yapmaktaydı. Yapılan testler sonucunda alınan pozitif sonuçlar neticesinde ağustos ayının ilk haftasında SSL sertifikası kullanan bir sitenin kullanmayan rakiplerine oranla daha üst sıralarda çıkacağını anlatan bir duyuru yayınladır. Yapılan duyuruda şuan için kaliteli içeriğin sinyaline göre düşük etkili bir sinyal olduğunu ama etkisinin giderek artacağını belirtmişler.

SSL size Seo açısından neler sağlar?

  1. Artık SSL sertifikalı sitenin sıralamalarda öne çıkacağı resmi olarak duyurulmuştur. SSL sertifikası kullanmayan rakiplerinizin önüne geçmeniz için kaçırılmaz bir fırsatınız var.
  2. SSL sertifikası kullanmanız için gerekli olan özel IP sayesinde hosting hesabındaki sitelerden ayrılacağınız için diğer sitelerinde spam faaliyetlerinden etkilenmeyeceğiniz garanti altına alınmış olur. Özel IP’niz sayesinde  Google sıralamalarınızda da yükseltme olması için bir sinyal göndermiş olacaksınız.

Herşeyden önce kullanıcılarınızın güvenliği için SSL sertifikası kullanmanızı öneriyoruz. Ayrıca SSL’in Google sıralamalarında öne çıkmanızı sağlayacağını da unutmamalısınız. Sitenizi http den https’ye taşımak için size yardımcı olacak dökümanları Google Webmaster Yardım sayfalarında bulabilirsiniz. Güvenlik sertifikası alımı ve sitenizin https’ye çevrilmesi konusunda da Uzman destek ekibimizden yardım alabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66