Windows Hosting Nedir?

Blog on 14 Mayıs 2015

Windows Hosting  Nedir ?Daha önceki yazımızda PHP tabanlı siteler için kullanılan Linux Hosting hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışmıştık. Şimdiki yazımızda ise Windows Hosting hakkında sizleri bilgilendirmeye çalışacağız.

Windows Hosting  Nedir ?

Windows hosting , Windows işletim sisteminin kurulu olduğu sunucular üzerinde barınan ASP, ASP.NET programlama dilleri ile sorunsuz bir şekilde çalışan bir web hosting türüdür. Windows hostinglerin çalıştırdıkları siteler genelde ASP tabanlı olan siteler olarak karşımıza çıkmaktadır. Linux hostinglere oranla daha pahalı olan bu hosting tipi genel olarak Plesk Panel ile beraber kullanılmaktadır. PHP çalıştırma özelliğide bulunan Windows hostingler, ASP tabanlı siteleri stabil ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmaktadır. HTML, javascript, java,flash ve ColdFusion da çalıştırma özelliğine sahiptir. Bunların yanında MS Access, MsSQL veritabanlarını da uyumlu bir sekilde çalışabilmektedir.

PHP tabanlı bir web sitesine sahipseniz,  Örneğin:  WordPress, Joomla, Drupal  gibi içerik yönetim sistemlerinin  çalıştırılmasında bu hosting türünü sizlere tavsiye etmiyoruz. Çünkü PHP tabanlı içerik yönetim sistemlerinde  izinlerdeki karmaşıklık nedeniyle Windows hostinglerde  sorun yaratmaktadır. Örneğin .htaccess dosyası çalışmaz. PHP tabanlı siteler için en ideal hosting türü Linux hostingdir.

Eğer ASP dilinde yazılmış modülleriniz mevcutsa web sayfasınızı yayınlamak için Windows platformunu seçmek doğru tercih olacaktır. PHP tabanlı sayfalar içinde genelde Linux hosting tercih edilmektedir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66