All In One SEO Pack Eklentisi

All In One SEO Pack Eklentisi

Blog on 5 Ocak 2015

All In One SEO Pack Eklentisi

All In One Seo Pro V2 eklentisi en popüler WordPress SEO eklentilerinden biridir. Yaygın olmasının önemli sebebi kolay düzenlenebilir ve default ayarlar üzerinde çok fazla değişikliğe ihtiyaç duyulmadan SEO konusunda bilgi sahibi olmayan kullanıcılar bile WordPress tabanlı sitelerine kuracakları All In One Seo eklentisi ile güzel sonuçlar alabilmeleridir. Şimdi kurulum ve ayar aşamalarını inceleyelim.

All In One Seo Pack Eklentisinin Kurulumu

Eklentiyi WordPress sitemize iki şekilde kurabiliriz.

İlk olarak web sitenin yönetim panelinde ki Eklentiler sekmesi altında yer alan Yeni Ekle kısmına tıklayıp karşımıza çıkan ekranda arama çubuğuna All In One Seo Pack yazarak arama yapalım. Karşımıza çıkan arama sonuçlarından All In One Seo Pack sonucunun altında yer alan Şimdi Kur/Install linkine tıklayarak eklentiyi kurabiliriz.

 


All in Seo Pack Kurulum

All in Seo Pack Pro V2

Diğer yöntem ise http://www.wordpress.org adresinde giderek, plugins bölümüne tıklayıp eklentimizin adını yazarak indirdiğimiz eklentimizi Winrar, 7zip vs programlar ile RAR’dan çıkarıp bir FTP programı ( Filezilla ,CuteFTP ) yardımıyla web sitemizin wp-content/plugins klasörüne yükleriz. Ardından sitenin yönetim panelinde yer alan Eklentiler sekmesinden eklentiyi etkinleştirerek kurabiliriz. Kurulum işlemlerini tamamladığımıza göre ayarlar bölümüne geçebiliriz.

All in Seo Pack_3

All In One Seo Pack Eklenti Ayarları

Uygulama etkinleştirildikten sonra yönetici panelimizde All In One Seo isminde bir sekme oluşuyor. Bu sekmenin içerisinde ilk kurulumda Genel Ayarlar (General Settings), Performans (Performance ) ve Özellik Yöneticisi ( Feature Manager) şeklinde 3 kısım bulunmaktadır.


All in Seo Pack V2 Genel Ayarlar


All in Seo Pack Özellik Yöneticisi


Öncelikle Özellik Yöneticisi kısmına tıklayıp ilk kurulumda yer almayan bazı özellikleri aktif etmemiz gerekiyor. Yukarıda ki resimde de gördüğünüz gibi aktif olmayan WordPress XML Site Haritası , Sosyal Meta, Robots.txt vs. özellikleri aktif edelim. Aktif olan özellikleri yan tarafta bulunan yönetim panelinde görebilirsiniz.


General Settings ( Genel Ayarlar )

Bu bölümde web sitemizin SEO ayarlamalarını yapacağız.

Eklenti hoşuma gitti, bağış yaptım : Bu sekmeyi eklentinin geliştirilmesine katkıda bulunmak istiyorsanız bu sekmeyi işaretleyerek eklentinin sahibine bağışta bulunabilirsiniz.

Standart URL’ler: Bu özellik Google’da sigorta işlevi görmektedir. Ulaşılamayan URL ya da yinelenen içerikler Google’da başınıza iş açabilir. Standart URL Google tarafından verilen içerik cezalarını önlemenizde yardımcı olacaktır.


No Pagination for Canonical URLs:

Canonical URL’ler için sayfalama yapılmamasını istiyorsanız işaretlemeniz gerekiyor.


Enable Custom Canonical URLs:

Bu seçenek seçildiğinde post yazma veya düzenleme ekranında All in One Seo Pack kutucuğuna extra bir alan ekler. Böylece postunuza kendi istediğiniz Conanical URL’yi tanımlayabilirsiniz.


Set Protocol For Canonical URLs:

Bu ayar kaynak kodda görünecek Conanical URL’niz için protokülü belirlemenizi sağlar.


Orjinal Başlığı Kullan:
Bu özellikle standart kurulumda aktif değildir. Eğer temanız ya da kullandığınız diğer eklentiler Meta Title konusunda karışıklığa neden oluyorsa bu seçeneği işaretleyebilirsiniz. Fakat normal şartlarda işaretlememenizi öneririm.


Use Schema.org Markup:

Bu seçeneği işaretlediğinizde sitenizde Schema.org etiketleri aktif olur. Bu etiketler arama motorlarına siteniz hakkında önemli bilgiler sağlar. Yalnız bu yeni etiketler W3C Html Validation Tool aracı tarafından henüz desteklenmiyor, bu araç sitenizde hata var diye rapor edebilir, bu uyarıları dikkate almamanızı öneririz. Bu seçenek varsayılan olarak aktif edilmiştir, çünkü seo çalışmalarında Schema.org etiketleri önemli bir etkiye sahiptir.


Önemli olayları kayıt et: Bu seçeneği işaretlediğiniz de gün içerisinde meydana gelen olaylar ve hatalar bir dosyaya kaydedilir. İlerleyen zamanada oluşabilecek sorunlarda All In One Seo Pack destek servisi bu dosyayı inceleyerek size yardımcı olabilir.


All in Seo Pack Genel Ayarlar Detaylı


Ana Sayfa Ayarları

Ana Sayfa Başlığı ( Home Title ) : Bu bölümde ana sayfanızın başlığının nasıl olacağına karar verdiğimiz kısımdır. Bu bölüme 70 karakteri geçmeyecek şekilde içerisinde anahtar kelimenizin de yer aldığı bir başlık ( title ) girebilirsiniz.

Ana Sayfa Açıklaması ( Home Description ) : Bu bölümde ise ana sayfanız için Meta Description belirleyebilirsiniz. Oluşturacağınız Meta Descriptionun web sitenizin ana sayfasıyla alakalı olmalı, oluşturacağınız açıklama 156 karakteri geçmemeli ve site başlığında kullandığınız anahtar kelimenizi muhakkak bu kısımda da kullanmanızda fayda var.


All in Seo Pack Ana Sayfa Ayarları


Ana Sayfa Anahtar Kelimeleri ( Home Keywords) : Google her ne kadar anahtar kelimelerin arama sonuçlarında kullanmadığını belirtse de fazla abartmadan sitemiz ile alakalı 5- 10 tane anahtar kelime girmenizde fayda var.


Anahtar Kelime Ayarları

Anahtar Kelimeler: Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde kullandığınız anahtar kelimeler Meta Tagların arasında gösterilecektir. Eğer anahtar kelimeleri kullanmak istemiyorsanız seçeneği pasif yapabilirsiniz.

META anahtar kelimeleri için Kategorileri Kullan: Bu seçeneği işaretlediğiniz takdirde kategori isimlerinin Meta Keywords olarak kullanılmasına izin verebilirsiniz.

META anahtar kelimeleri için Etiket Kullan: Bu seçeneği aktif ettiğinizde WordPress’in kendi etiket sisteminde kullandığınız anahtar kelimeleri Meta Keywords’e dahil etmiş olursunuz.

Dynamically Generate Keywords for Posts Page : Anahtar kelimelerinizin blog sayfanızda kullanılmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretleyiniz. Web sitenize sabit bir sayfa atadıysanız bu kutuyu işaretlediğiniz takdirde sayfanızda gözüken yazılara göre anahtar kelimeler dinamik olarak belirlenecektir.


All in Seo Pack Anahtar Kelime Ayarları


Başlık Ayarları

Başlıkları Biçimlendir: Ana sayfa dışında yer alan başlık etiketlerinin düzenlemesini yeniden yapmak isterseniz eğer bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Başlıkları Büyük Harfe Çevir: Bu kutuyu işaretlediğinizde arama ve etiket sayfalarının sayfa başlıkları büyük harfle başlar.

Kategori Başlıklarını Büyük Harfe Çevir: Bu seçeneği işaretlediğinizde kategori sayfalarının sayfa başlıkları büyük harfle başlar.


All in Seo Pack Başlık Ayarları


Web Yöneticisi Doğrulama

Bu bölümde Google Webmaster Tools, Bing Web Uzmanı Merkezi ve Pinterest Site Doğrulaması bölümlerini doldurarak web sitenizin bu hizmetlerde tanımlanmasını sağlayabilirsiniz.


All in Seo Pack Web Yönetici Doğrulama


General Ayarlar bölümde ki SEO ayarlamaları bu kadar diğer seçenekler default olarak kalabilir.


Performans ( Performance )

Bu bölümdeki ayarlar default olarak kalabilir. Herhangi bir değişiklik yapmanıza gerek yoktur.


Site Haritası Durumu

All in Seo Pack Site Haritası


XML Sitemap

Dosya Adı Öneki: Bu bölümde site haritamızın ismini yazıyoruz. Standart kurulumda burada sitemap yazıyor. İsterseniz değiştirebilirsiniz.

Google ‘ı Uyar: Bu kutuyu işaretleyerek web sayfanızda ki güncellemeleri Google Arama Motoruna haber verir.

Bing ‘i Uyar: Bu kutuyu işaretleyerek web sayfanızda ki güncellemeleri Bing Arama Motoruna haber verir.

Site Haritası İndeksleme Aktif: Bu kutuyu işaretleyerek site haritamızın indekslenmesine olanak sağlıyoruz.

Site Haritası İndekslerini Sayfalandır: Site haritanızın sayfalandırılmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretlemesiniz. Bu seçeneği işaretlediğinizde Maksimum Günlük Site Haritası Gönderileri bölümü açılacaktır.

Maksimum Günlük Site Haritası Gönderileri : Site haritanızda kaç yazının yer alacağını buradan belirleyebilirsiniz. Standart kurulumda 50000 yazmakta.

Yazı Türleri: Site haritanızda yer almasını istediğiniz içerikleri buradan belirleyebilirsiniz.

Taksonomiler : İçerikler dışında site haritanızda yer almasını istediğiniz taksonomileri buradan belirleyebilirsiniz. Bütün hepsine işaret koymanızın zararı olmayacaktır.

Tarih Arşivi Sayfaları Dahil: Arşiv sayfalarını site haritanıza eklemek isterseniz bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Yazar Sayfaları Dahil: Yazar sayfalarını site haritanıza eklemek isterseniz bu bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Dinamik Site Haritası Oluştur: Site haritanızın sıkıştırılmasını istiyorsanız bu seçeneği işaretleyebilirsiniz.

Sanal Robots.txt ‘den bağlantı: Bu seçenek ile Robots.txt dosyanızdan site haritanıza link verebilirsiniz.

Dynamically Generate Sitemap : Site haritanızın dinamik olarak oluşturulmasını istiyorsanız bu kutuyu işaretlemelisiniz.

Noindex Sitemap file: Bu seçenek işaretlendiğinde arama motorları site haritanızı indexlemez.

5 Comments

HArun on 5 Ocak 2016  ·  Cevapla

Son sürüm açıklaması olmuş,Diğer sitelrde eskielri var. teşekkürler işime yaradı..

olenna on 9 Ocak 2016  ·  Cevapla

Bu güncel sürüme ihtiyacımız vardı. Çok teşekkürler.

savaş demir on 25 Ocak 2016  ·  Cevapla

sağol

ümraniye kurye on 14 Şubat 2017  ·  Cevapla

2017 açıklaması varmı yardımcı olabilen?

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66