WordPress Spam Engelleme

Wordpress Hosting on 1 Ağustos 2014

WordPress’de Spam Yorumlara Elveda

WordPress tabanlı sitelerinize  gün içerisinde binlerce spam yorum geliyor ve bunun ile başa çıkamıyorsanız sizlere önereceğimiz wordpress spam yorum eklentileri tam size göre bu eklentiler sayesinde web sitenize gelen spam yorumları ve şifre kırma denemelerini engelleyebilirsiniz.

WordPress Spam Yorum Eklentileri

SI CAPTCHA Anti-Spam

Ücretsiz olan SI CAPTCHA Anti-Spam eklentisi sitenize Captcha denilen güvenlik kodunu yerleştirerek, sitenizi spam yorumlara ve şifre kırma denemelerine karşı korumaktadır. SI CAPTCHA Anti-Spam sadece yorumlar için değil, dilerseniz admin panelinden kolayca bu güvenlik kodunu, üye giriş sayfası, üye kayıt sayfası ve şifremi unuttum sayfası gibi yerler için de aktif edebilirsiniz.

wordpress-spam-engelleme-1

Eklentinin diğer özelliği ise ziyaretçilere gösterilen yerleri “Metin Etiketleri” bölümünden dilediğiniz gibi özelleştirebilirsiniz.

wordpress-spam-engelleme-2

wordpress-spam-engelleme-3

Akismet Spam Yorum Eklentisi

Akismet eklentisi ile spam yorumları engelliyebiliyorsunuz. Akismet eklentisi spam yorumları otomatik olarak algılıyor ve karantinaya taşıyor. Karantina içerisinden yorumların spam olup olmadığını kontrol edebiliyorsunuz. Eğer araya spam olarak algılanmış yorumlar da varsa onları karantinadan çıkartabiliyorsunuz. Akismet spamla başı derde girmiş olan tüm kullanıcıların kullanması gereken en önemli eklentilerden birisi olarak karşımıza çıkmaktadır.

wordpress-spam-engelleme-akismet

Captcha

Bu eklenti sitenize aritmetik güvenlik kodunu yerleştirerek web sitenizi spam yorumlara karşı korumaktadır. Admin panelinden kolayca güvenlik kodunun hangi bölümlerde gösterilecegini seçmeninize imkan vermektedir. Ayrıca  Buddypress eklentisi ve Contact Form 7 eklentisi ile de uyumludur. Spam yorumları engellemek istiyorsanız bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye ederim.

wordpress-spam-engelleme-captcha-1

wordpress-spam-engelleme-captcha-2

Etiketler: ,

2 Comments

Fatih Yağın on 2 Ağustos 2014  ·  Cevapla

Bloguma hergün gelen +400-500’den fazla spam yorum için işe yarar umarım. Teşekkürler akismeti yükledim.

Sesli sohbet on 16 Ekim 2016  ·  Cevapla

Merhaba sevgili hocam sizin yazılarınızı okudum ve çok yararlı bilgi sizi çok yakından herzaman takip ediyorum Teşekkürler…

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66