DOMAIN (ALAN ADI)

.tr uzantılı Alan Adları hakkında öğrenmek istedikleriniz

DOMAIN (ALAN ADI) KAYIT

Domain ( Alan Adı ), web sitenizin internetteki adresidir. Domain, internet sitesi açabilmeniz için ilk tescil edilmesi gereken internet adresinizdir. İnternette yayın yapan web sitelerinin giriş adreslerine domain (Alan Adı) denir.

DOMAIN (ALAN ADI) TRANSFER

Başka firmalar üzerinden tescil edilmiş domain adreslerinizi firmamıza ücretsiz olarak transfer ederbilirsiniz. Domain transfer işlemi için herhangi bir ek ücret ödemeniz gerekmemektedir

.tr DOMAIN (ALAN ADI) KAYIT

Domain (Alan Adı), internet sitesi açabilmeniz için ilk tescil edilmesi gereken internet adresinizdir. İnternette yayın yapan web sitelerinin giriş adreslerine Domain (Alan Adı) denir. tr uzantılı Alan Adları Nic.tr tarafından verilmektedir.

.com.tr DOMAIN (ALAN ADI) KAYIT

.com.tr uzantılı alan adınızı firmamız üzerinden uygun fiyatlar karşılığında tescil ettirebilirsiniz. Öncelikle Tescil etmek istediğiniz domainin (Alan Adının) müsait olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir.

.gen.tr DOMAIN (ALAN ADI) KAYIT

Web üzerinde kamusal ve/veya ticari hizmet sunacak olan oluşum, kuruluş ve girişimcilere yönelik olarak tasarlanmış olmakla birlikte, alan adı tahsisi için genel kurallara uygunluk dışında herhangi bir sınırlama yoktur.

WHOIS SORGULAMA

Whois sorgulama servisi, bir alan adınının (domain) kime ait olduğunu, hangi registar veya firma aracılığı ile tescil edildiğini, alan adının süresinin ne zaman biteceğini, nameserver bilgilerini öğrenebildiğiniz servistir.

IP ADRESİ

Her bilgisayar, tablet, telefon gibi cihazlar internete bağlanmak için bir IP adresine ihtiyaç duyarlar. Bu ip adresi sayesinde girdiğiniz internet sitelerinin sunucuları ile veri iletişimde bulunursunuz.