Whois Sorgulama - Domain Sahip Sorgulama...

Whois Sorgulama

Whois sorgulama servisi, bir alan adınının (domain) kime ait olduğunu, hangi registrar veya firma aracılığı ile tescil edildiğini, alan adının süresinin ne zaman biteceğini, nameserver bilgilerini öğrenebildiginiz servistir. Bu whois sorgulama servisi firmamımızın sizlere sunmuş olduğu ücretsiz bir hizmettir. Bu sayfamızdan mevcut kayıtlı domainler için whois ( sahip bilgisi ) sorgulaması yapabilirsiniz.
 

Whois Nedir?

Domain whois de denilen bu kavram, bir alan adını kayıt eden kişinin bilgisidir. Uluslararası domain kayıt otoritesinin ( ICANN ) kurallarına göre domain sahip bilgilerinin doğru, eksiksiz ve güncel olması gerekmektedir.

Bütün kişisel bilgilerim herkes tarafından görülecek mi?

Haklı olarak insanlar tüm iletişim bilgilerini internet üzerinden paylaşmak istemiyor, buna yönelik ICANN’ın da onay verdiği bir hizmet bulunuyor. Eğer domaininizin whois bilgilerinin görünmemesini istiyorsanız domaininizi kayıt ettiğiniz firmadan Whois bilgilerini gizleme özelliğini açmanız yeterlidir. ICANN ve domain kayıt firmanız sizin whois bilgilerinizi görürken dışarıdan sorgu yapan 3. şahıslar sizin bilgilerinizi göremez. Bizim firmamız dahil bir çok firmada bu hizmet ücretsizdir.

Yukarı

Labina Blog Banka Bilgilerimiz

Facebook Twitter  Instagram  Google Plus
SSL Certificate
SSL Korumalı
Labina Hosting
1328 Sokak 4/5 A.Öveçler, 06460, Çankaya, Ankara.
Çağrı Merkezi: +90 850 302 77 66